Jak wybrać dobre przedszkole dla dziecka?

Wielu rodziców poważnie zastanawia się nad tym, czy wysyłać swe dziecko do przedszkola. Dla niektórych rodziców przedszkole to ważny etap w rodzaju dziecka, dla innych – to zło konieczne. Czy wysyłać zatem dziecko do przedszkola? Jak dokonać prawidłowego wyboru przedszkola, do którego wyślemy naszą pociechę?

Jak wybrać odpowiednie przedszkole

Przy wyborze przedszkola dla dziecka warto zastanowić się nad jego lokalizacją. Dobrze, jeśli przedszkole znajduje się w pobliżu miejsca zamieszkania lub w pobliżu miejsca pracy rodziców. To przede wszystkim oszczędność czasu oraz łatwiejsze dotarcie do przedszkola w sytuacji awaryjnej. Przed wysłaniem dziecka do przedszkola warto popytać znajomych o opinię. Dzięki temu rodzice dowiedzą się, które przedszkole w okolicy ma najlepszą opinię i gdzie najlepiej posłać dziecko. Inną ważną sprawą, na którą warto zwrócić uwagę, to stosowane w danym przedszkolu metody edukacyjne oraz wychowawcze oraz oferta zajęć dodatkowych.

Wybranie przedszkola - kiedyurosne.pl

Na to trzeba przygotować dziecko

Przedszkole to dla dziecka świetna okazja do nawiązania kontaktów z rówieśnikami, jednak nie każdy maluch – a dotyczy to w szczególności jedynaków – jest na taki kontakt przygotowany. Dziecko przed pierwszym dniem w przedszkolu należy przygotować na kilka rzeczy i dokładnie powiedzieć mu, czego oczekuje się od niego w nowym środowisku. Najważniejsze, to uczulić dziecko na to, że w przedszkolu należy słuchać wychowawczyni. Dziecko musi wiedzieć, że w przedszkolu należy być posłusznym.

Opłaty w przedszkolu

Podstawowe koszty, które muszą ponosić rodzice przedszkolaka to opłata za czesne oraz za wyżywienie. Wysokość tej drugiej opłaty jest uzależniona od ilości posiłków z których będzie korzystało dziecko. Raz na rok należy zapłacić również za ubezpieczenie, uiścić należy także składkę na komitet rodzicielski. Dodatkowa opłata jest związana również z zajęciami z rytmiki.

Niemal każde przedszkole daje dziecku możliwość brania udziału w zajęciach dodatkowych, jak np. lekcje języka obcego czy zajęcia na basenie. Są one oczywiście dodatkowo płatne.