Prezent dla dziecka – wspólna wycieczka

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Niektórzy już od dawna głowią się jaką niespodziankę sprawić maluchom. Pomysłów jest wiele: lalki, samochody, słodycze, gry komputerowe. Nasuwa się jednak pytanie, czym te wszystkie wymienione rzeczy różnią się od innych, dawanych dzieciom często nawet bez okazji prezentów?

prezent dla dziecka - kiedyurosne.pl

Dzień dziecka, to okazja do zrobienia dziecku naprawdę wyjątkowej niespodzianki. Może więc zamiast kolejnej zabawki która prędzej czy później i tak trafi w kąt, lepiej zorganizować rodzinną wycieczkę – taki prezent dziecko będzie później długo wspominało. Jeśli mamy więcej dzieci, tym lepiej, w kupie raźniej. W miarę tego jak długim dysponujemy wolnym czasem, może to być wycieczka na weekend, lub na klika dni, ale nawet jednodniowy dobrze zaplanowany wyjazd sprawi dziecku dużo frajdy. Cel wycieczki nie musi być odległy, dużo ważniejsze jest żebyśmy dobrze zaplanowali wspólny czas i żeby dziecko nie miało poczucia, że robimy coś od niechcenia. To nie o cel wycieczki przecież chodzi, ale o dobrą zabawę. To nasz czas i zaangażowanie są wszak tym prezentem, który sprawia najwięcej przyjemności. Wycieczka czy to samochodowa, czy rowerowa powinna rozpocząć się wcześnie rano. Dobrze będzie też przygotować specjalny prowiant na drogę.

Co prawda równie dobrze można by wyjechać z domu około południa i zjeść obiad gdzieś w barze albo restauracji, ale to właśnie wszelkie odbiegające od reguł zachowania stworzą nastrój wyjątkowości który dziecko długo zapamięta. Dobrze wiec na ten jeden chociaż dzień odejść od sztampy i robiąc swojemu dziecku prezent, odnaleźć dziecko również w sobie.